• Свеж
DYNWAVE NTC Thermistor Температура Водоотпорен Сонда Сензор 100K 2м/6.6 ft Жица - 2 парчиња

DYNWAVE NTC Thermistor Температура Водоотпорен Сонда Сензор 100K 2м/6.6 ft Жица - 2 парчиња

Rating 
DEN 239.52

Од стока
Во магацинот

Температурата мерен опсег е зголемен од -50~250℃ до -50~350℃.Тоа им помага многу за печатење со висока температура со вжарено, може да го замени К-тип thermocouple температура.Ако треба да се печати висока температура со вжарено, на ХТ-NTC100 K thermistors се препорачува.ХТ-NTC100 K thermistor усвојува бели високи-температура на кабелот, може да носи повисока температура.И за клиенти погодност, жици усвојува линија конекција, клиентот може да кинење на жици зависи од нивната примена.На висока температура линија е двојно подебели од другите на пазарот, не е лесно да се пробие надвор.Надградба од обичните температурна сонда директно изложени температура мерење на отпор пакет за мерење температура.Температурата мерење главата цилиндар дијаметар 3мм, должина 15mm, може да се користи со греење блок кој поддршка на thermocouple.Може да се користи со новата верзија на грејач (нови грејач може до 350 степени).Нова верзија на ХТ-NTC100 K усвојува 304 од не ' рѓосувачки челик, со внатрешна температура пакет за да се обезбеди максимална оператор на живот со прецизност мерење температура.

Детални спецификации

Додатоци на производи