• Свеж
ThruNite Рачни EDC LED Светилка Пакет/Катапулт V6 Долго Thrower Светло & ThruNite T2 3757 Висока Lumens Супер Светло Рачни Фенерче

ThruNite Рачни EDC LED Светилка Пакет/Катапулт V6 Долго Thrower Светло & ThruNite T2 3757 Висока Lumens Супер Светло Рачни Фенерче

Rating 
DEN 1689.60

Од стока
Во магацинот

Катапулт V6 - МОЌЕН ДОЛГО ФРЛИ Катапулт V6 може да произведе максимална излезна на 2,836 lumens со надградена SST70 леќа која произведува совршено избалансиран зрак со растојание до 692 метри.Катапулт V6 - USB C БАТЕРИЈА На V6 се напојува со вклучени висок капацитет 5000m Ah 26650 батерија, кој е лесно да се полнат со 2 A порт за полнење и обезбеди полнење кабел.Катапулт V6 - СИГУРЕН И ИЗДРЖЛИВ Изградена од aerospace одделение алуминиум тело, солиден изградба им овозможува на Катапулт V6 да го издржат капки до 1,5 метри со леснотија.Тактички knurling на телото е специјално дизајниран за цврст стисок и скриени lanyard дупка и holster овозможи преносливост.T2 - УЛТРА СВЕТЛА - Точно 3757(max) средно lumens излез и 518ft/158m зрак далечина со КРИ XHP70 LED.T2 - ДОЛГОТРАЈНИ - Напојува од батерија 5000m Ah 21700 Литиум-Јонска Батерија (Вклучена), со до 69 дена на траење во светулка режим.

Детални спецификации

Додатоци на производи