• Свеж
EcoPure EPW4C Јаглерод Блокира Целиот Дом Замена Вода Филтер-Универзална Одговара на Повеќето Големи Бренд Системи, 1 Count (Пакување од 1), Сива/Бела

EcoPure EPW4C Јаглерод Блокира Целиот Дом Замена Вода Филтер-Универзална Одговара на Повеќето Големи Бренд Системи, 1 Count (Пакување

Rating 
DEN 513.84

Од стока
Во магацинот

Овие филтри се вклопи во повеќето други брендови на larget капацитет целата куќа вода филтрација системи. 25 micron оценка.Премиум филтрација : Уверение за намалување на хлор вкус и мирис, слоевита, песок, кал, и ' рѓа надолу до 25 microns.Заштитете го вашиот снабдување со вода, вода со користење на апарати и молк тела од штетни загадувачи. 25 micron оценка.Овие филтри се NSF заверена и филтер надолу до 5 microns и работи одлично на двете добро вода и општинската снабдувањето со вода.Три месеци живот на филтерот за - за најдобри филтрација на резултатите замени целиот дом филтри на секои три месеци.Филтерот исто така го намалува песок, тиња, ' рѓа и слоевита, која ќе се продолжи животот на вода со користење на апарати.Прашања?Повик на Eco Pure линијата на (800) 693-1138.Опис на производот Производот Опис На Eco Pure јаглерод блок филтер ги намалува хлор вкус и мирис, кој е број еден виновник за лошиот вкус на вода во домовите со општинските вода.Од Производителот Тешки Јаглерод Целата Почетниот Филтер.Одговара на повеќето големи бренд на филтерот за живеалишта вклучително и : Џакузи, Omni, Culligan, Filtrete, 3 M, GE, Du Pont и повеќето други брендови.Ги отстранува слоевита, и хлор вкус и мирис.Текст ECOPURE да 444999 да се регистрирате за промена на филтер потсетници.Ги отстранува слоевита, и хлор вкус и мирис. Од Производителот Тешки Јаглерод Целата Почетниот Филтер.

Детални спецификации

Додатоци на производи