• Свеж
ITW Црвено Главата Trubolt+ TB4C-1242 1/2 x 4-1/4 Сеизмички и Испукани/Uncracked Јаглероден Челик Оптоварување Водител на Цинк Позлатен (25 на Кутија) Заменува WS-1242

ITW Црвено Главата Trubolt+ TB4C-1242 1/2 x 4-1/4 Сеизмички и Испукани/Uncracked Јаглероден Челик Оптоварување Водител на Цинк Позлатен

Rating 
DEN 600.00

Од стока
Во магацинот

Environment The сидро е дизајниран за употреба во Сува околина.Глава Стил сидро е главата Дупка со Дијаметар/Малку Diameter The сидро бара 1/2" дупка да биде drilled во базата материјал (Бетон само).Тела Дупка Diameter The дупка во тела или материјал се прицврстени мора да биде поголема од назначените дијаметар на сидро.Минимална Embedment The минимум сидро embedment во конкретни е 2-1/2".БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ за Сите нарачки $25 или повеќе брод за слободни.ШИРОК ОПСЕГ НА ГОЛЕМИНИ - Insures соодветна fastener за најдобри резултати.Applications The сидро е изработена од Јаглероден Челик, и Цинк Позлатен.Должина Водител на должината на сидро е 4-1/4"Нишка Length The должина на теми на сидро е Целосно Навој, во должина.Затоа, сидро мора да бидат инсталирани така што минимумот на 2-1/2" на водителот се вградени во конкретните.СПАКУВАН СО ОРЕВИ И ПОДЛОШКИ - Брзо, брзо, заврши инсталацијата.ДУПКА со ГОЛЕМИНА Е СИДРО ГОЛЕМИНА - Едноставност и леснотијата на инсталација.Дупката треба да се drilled со карбид падна малку кој ги исполнува ANSI стандардите и се користи во чекан вежба.ЦИНК ПОЗЛАТЕН - Помага во спречување на ' рѓа во суви средини.На 1/2" дијаметар сидро бара дупка во тела да се 5/8".Дијаметар на Водител на дијаметарот на сидро е 1/2".Ова сидро е дизајниран за употреба во Конкретни само, и не треба никогаш да се користи во блок или тула база материјал.

Детални спецификации

Додатоци на производи