• Свеж
Фаза II PHT-1800 Преносни Дигитални Цврстина Тестер 54103-01

Фаза II PHT-1800 Преносни Дигитални Цврстина Тестер 54103-01

Rating 
DEN 2892.00

Од стока
Во магацинот

Произведено Во Кина.На Точноста : 0,5% (Од L=800).Дисплеј : Голем Lcd Дисплеј Со Назад Светлина.Единица Грофот : 1.0. Оваа преносни дигитални цврстина Тестер е наменета за прецизно мерење на тврдоста на метални материјали и вклучува карактеристики обично само се наоѓаат на високи цени на целосна функција модели.Со нејзиниот брз Тест за брзина, прецизност и точност, и меморија способност и излез, ова цврстина Тестер е совршен за апликации во КК лабораторија или надвор од областа.Најмногу точни, економски цени преносни цврстина Тестер на пазарот авто идентификација на влијанието на уредот.Автоматско имплементацијата на Brinell, Rockwell b & C, Vickers, и Брегот.Автоматски значи вредност, како и на min/max вредности.Капацитетот на меморијата до 100 групи.Голем LCD дисплеј со назад светлина.USB излез.Индикатор за слаба батерија.Лесен-за-користење на тастатурата на работата.

Детални спецификации

Додатоци на производи