• Свеж
Дрво Чекор Вежба Спирала Ритам Центар Вежба Малку Карбид Вежба Малку Фитинг Титаниум Чекор Конус Малку (Боја : 3pcs Директно Вежба)

Дрво Чекор Вежба Спирала Ритам Центар Вежба Малку Карбид Вежба Малку Фитинг Титаниум Чекор Конус Малку (Боја : 3pcs Директно Вежба)

Rating 
DEN 666.48

Од стока
Во магацинот

Погоден за општи дупчење на челик, нерѓосувачки челик, бакар, алуминиум и други површини.Ова е ХСС челик голем чекор конус вежба титаниум малку фиксна дупка машина,.Тоа е направен од високо-квалитет ХСС челик и се обложени со титаниум да се намали триењето и топлина.Многу погодни за сечење дупки во различни материјали, вклучувајќи и челик, месинг, дрво, пластика, итн.Материјал : High speed челик.Сечење и deburring : челик, лим и други површини може да биде намален со само мала количина на притисок и deburring кога drilling Feature : Ова е ХСС челик голем чекор конус вежба титаниум малку фиксна дупка машина,Тој е направен од високо-квалитет ХСС челик и се обложени со титаниум да се намали триењето и heat Very се погодни за сечење дупки во различни материјали, вклучувајќи и челик, месинг, дрво, пластика, итн.спецификација : Материјал : Висока брзина steel Surface третман : titaniumlength : 4-12mm должина : околу 6.7 cm / 2.64 inches4-20mm должина : околу 7.4 cm / 2.91 inches4-32-милиметри должина : околу 10.2 cm / 4.02 inches The димензии на три типа на алатки се како што следува : 4-32-милиметри (4mm, 6mm, 8mm, 10мм, 12mm, 14mm, 16mm, 18mm, 20mm, 22mm, 24mm, 26mm, 28mm, 30мм, 2mm)4-20mm (4mm, 6mm, 8mm, 10мм, 12mm, 14mm, 16mm, 18mm, 20mm, 14mm, 16mm, 18mm, 20mm)4-12mm (4mm, 6mm, 8mm, 10мм, 2mm)Пакет се Вклучени : 1 x ХСС челик вежба малку сет 4-12mm1 x ХСС челик вежба малку сет 4-20mm1 x ХСС челик вежба малку сет 4-32-милиметри.

Детални спецификации

Material:
High speed steel
Surface treatment:
titanium
length:
4-12mm length:
about 6.7 cm / 2.64 inches
4-20mm length:
about 7.4 cm / 2.91 inches
4-32mm length:
about 10.2 cm / 4.02 inches
The dimensions of the three types of tools are as follows:
4-32mm (4mm, 6mm, 8mm, 10mm, 12mm, 14mm, 16mm, 18mm, 20mm, 22mm, 24mm, 26mm, 28mm, 30mm, 2mm) :
4-20mm (4mm, 6mm, 8mm, 10mm, 12mm, 14mm, 16mm, 18mm, 20mm, 14mm, 16mm, 18mm, 20mm) :
4-12mm (4mm, 6mm, 8mm, 10mm, 2mm) :
Package Included:
1 x HSS steel drill bit set 4-12mm :
1 x HSS steel drill bit set 4-20mm :
1 x HSS steel drill bit set 4-32mm :

Додатоци на производи