• Свеж
Извршниот Краток Пат Дестилација Kit (2L)

Извршниот Краток Пат Дестилација Kit (2L)

Rating 
DEN 1212.00

Од стока
Во магацинот

На краток пат дестилација систем, исто така, вклучува материјал трансфер алатки, чистење алатки, и дополнително поставување делови за да се овозможи на корисникот за да го конфигурирате системот да одговара на нивните laboratoryâ€s потреби.Оваа целосна клуч систем ги вклучува сите штандови, стеги, црева, конектори, и други додатоци потребно да се изврши distillations ефикасно и со леснотија.Лабораторија Societyâ€s патент стакло дизајни се направени за да се поедностави процесот на дестилација на високото вриење точка соединенија.На две-литарски (2 L) Лабораторија Општество Извршен Серија Краток Пат Дестилација единица е една од најпознатите сеопфатна и интегрирана benchtop размери, краток пат дестилација колекции на пазарот.7 m Torr да 800 Torr.Ограничување) на Мешање Мотор : 18w, 100-120 V Брзина Спектар : 100-1500 вртежи во минута Вакуум Следење : 15 W, 100-120 V Опсег : 0. 1100g dewaxed масло) Оптимален Капацитет : 400-800m L Серија Времетраење : 4-8 Часа (Проценети) Серија Durations се зависни од примарен метод на екстракција, пред-обработка на методологијата, и материјал состав.

Детални спецификации

Додатоци на производи