• Свеж
Круг Плетење Loom Сет, Правоаголни Плетење Loom, Шарени Пластични Ткаење Наѕира Сет, DIY рачно изработени Занаетчиски Комплет со Капчиња Кука, за Плетење Љубовници, Капа

Круг Плетење Loom Сет, Правоаголни Плетење Loom, Шарени Пластични Ткаење Наѕира Сет, DIY рачно изработени Занаетчиски Комплет со

Rating 
DEN 1068.00

Од стока
Во магацинот

Телото е мал, лесен за носење и употреба, и на ткаење ефект е добро. Направени од високо квалитетни пластични материјали за издржливост и долг животен век.Алатка за полнење ќе го направат вашиот ткаење повеќе удобен и работната енергија.Розова и зелена се подебели кога колони се во комбинација и проред е голем. Овој сет на ткаење алатки може да се комбинираат со пет графика : долго алатки, круг алатки, ovals, плоштади, мали плоштади, или организирајте ги вашите сопствени шема да ткаат. Алатка за полнење ќе го направат вашиот ткаење повеќе удобен и работната енергија.Овој сет на ткаење алатки може да се комбинираат со пет графика : долго алатки, круг алатки, ovals, плоштади, мали плоштади, или организирајте ги вашите сопствени шема да ткаат.Спецификација : Предмет Тип : Ткаење Loom Комплет Материјал : ABS Пакет Листа : 1 x англиски Корисници Прирачник 3 x Игла за Плетење (Големи ,Средни ,Мали) 1 x Долго Капчиња 1 x Краток Капчиња 1 x Медиум Капчиња 84 x Розова Колона 20 x Зелена Колона 166 x Сина Колона 40 x Сива Колона 18 x Рамка Забелешка : За мали колони се поделени на дебелината. Телото е мал, лесен за носење и употреба, и на ткаење ефект е добро.Сина и сива се тенки колони, и проред по собранието е мал.Направени од високо квалитетни пластични материјали за издржливост и долг животен век.

Детални спецификации

Item Type:
Weaving Loom Kit
Material:
ABS 
Package List:
1 x English Users Manual :
3 x Knitting Needle (Large ,Medium ,Small) :
1 x Long Crochet :
1 x Short Crochet :
1 x Medium Crochet :
84 x Pink Column :
20 x Green Column :
166 x Blue Column :
40 x Gray Column :
18 x Frame :
Note:
The small columns are divided of thickness. Pink and green are thicker when the columns are combined and the spacing is large. Blue and gray are thin columns, and the spacing after assembly is small. :

Додатоци на производи