• Свеж
Линеарни Топката Имајќи Слајд Блок, Лесно Да се Одржува Силна Имајќи Линеарна Имајќи Слајд Черупка за Електронска Опрема

Линеарни Топката Имајќи Слајд Блок, Лесно Да се Одржува Силна Имајќи Линеарна Имајќи Слајд Черупка за Електронска Опрема

Rating 
DEN 599.76

Од стока
Во магацинот

Алуминиум материјал, силна носивоста, неспокојот се движат, ниско ниво на триење, висока цврстина и долг живот.Линеарни имајќи е широко се применуваат за електронска опрема, пакување, машини, опрема, роботи, алати, машини, машина алатки, итн. Висок квалитет на лежишта, таписерии изработка, висока точност, економски, лесен за одржување замени.6 in Width : Прибл.Универзалната топката лежишта е одлично за вас за замена на оштетена топката лежишта во вашите уреди да ги подобри ефикасност и заштеда на енергија. 76mm / 3in Height : Прибл.Алуминиум материјал, силна носивоста, неспокојот се движат, ниско ниво на триење, висока цврстина и долг живот. Линеарни имајќи е широко се применуваат за електронска опрема, пакување, машини, опрема, роботи, алати, машини, машина алатки, итн. 50мм / 2in Пакет Листа : 1 x Имајќи.Висок квалитет на лежишта, таписерии изработка, висока точност, економски, лесен за одржување замени. Површината оксидација третман, убава и отпорен на корозија, од внесување и продолжување на работниот век.Функција : 1.Спецификација : Предмет Тип : SCS25 UU Линеарна Bearing Material : Алуминиум Alloy Inner Дијаметар : Прибл. Универзалната топката лежишта е одлично за вас за замена на оштетена топката лежишта во вашите уреди да ги подобри ефикасност и заштеда на енергија.Површината оксидација третман, убава и отпорен на корозија, од внесување и продолжување на работниот век.

Детални спецификации

Item Type:
SCS25UU Linear Bearing
Material:
Aluminum Alloy
Inner Diameter:
Approx. 25mm / 1in
Length:
Approx. 67mm / 2.6in
Width:
Approx. 76mm / 3in
Height:
Approx. 50mm / 2in
Package List:
1 x Bearing :

Додатоци на производи