• Свеж
Чикаго Latrobe 110X Високо-Брзински Челик Екстра Долг Должина Вежба Малку, Црна Оксид Заврши, Morse Коси месо тело, 118 Степен Notched Точка, 5/8 Големина

Чикаго Latrobe 110X Високо-Брзински Челик Екстра Долг Должина Вежба Малку, Црна Оксид Заврши, Morse Коси месо тело, 118 Степен Notched

Rating 
DEN 3472.80

Од стока
Во магацинот

Чикаго-Latrobe 110 X серија екстра-долго должина вежба малку е направен од високо-брзински челик со црна оксид заврши и има 118-степен notched точка за употреба во екстра-длабинско дупчење апликации на обоени материјали.Кратка должина пресврт вежба битови (исто така наречен stub или завртка-машина должина) се најкраткиот и stiffest пресврт вежба битови, помага да се намали шансата девијации или кршење кога дупчење. #2 Morse коси месо тело е направен за Американскиот Morse Стандардни димензии и инсталира директно во алатка е вретено, sleeve, или штекер од истата коси за тесни, само-држи се вклопуваат.Авто-центрирање 118-степен notched точка продира материјал без пилот дупка полесно од конвенционалните точка, и да го одржува остар сечење на работ.Круг, извртени вратило на пресврт вежба малку обично има две сечење на рабови и флејта.Jobber должина пресврт вежба битови, најчеста должина на пресврт вежба малку, да ви понудат добар компромис на должината и да го достигне за широка палета на материјали и апликации.#2 Morse коси месо тело е направен за Американскиот Morse Стандардни димензии и инсталира директно во алатка е вретено, sleeve, или штекер од истата коси за тесни, само-држи се вклопуваат.Црна оксид заврши намалува носат додека промовирање на чип и coolant протокот на обоени материјали.Екстра-долго должина пресврт вежба битови (исто така наречен продолжување) се повеќе од долга должина пресврт вежба битови за поголема достигне или за дупчење подлабоко дупки.

Детални спецификации

Додатоци на производи