• Свеж
Беспилотни летала со Камера за Возрасни 8k Видео во Живо за Носење, Quadcopter за Почетници, Hd Воздушна Фотографија Далечинска Контрола на Авион, Расклопна, 20mins Лет Време

Беспилотни летала со Камера за Возрасни 8k Видео во Живо за Носење, Quadcopter за Почетници, Hd Воздушна Фотографија Далечинска Контрола

Rating 
DEN 4296.00

Од стока
Во магацинот

Вклучете го следат, може да се следи на контролорот, пак на воздушна фотографија, и да сфатат воздушна фотографија.GPS ПОЗИЦИОНИРАЊЕ:Brushless мотор, ниво 7 силен ветер отпор, посилни и повеќе жестока, опремен со четири моќни brushless мотор, брзо расте, ниско ниво на бучава, силна заштеда на енергија, воздушниот отпор индекс до ниво 7, дури и на море, што може да се замисли лет.HD СНИМАЊЕ:се Поврзете со авионот преку Wifi, се претвори во реално време пренос на функцијата, а потоа ќе може целосно да се контролира и да се види на сликите под авионот е воздушна фотографија.ИНТЕЛИГЕНТНИ ЛЕТ:има 5 G/8 K high-definition пиксели уште слика резолуција, опремени со анти-се тресат gimbal камера која може ефикасно да се елиминира jitter и подобрување на квалитетот на воздушна фотографија.Производ параметри : Големина : Укината : 130 × 160 × 45mm Expand : 205 × 205 × 45mm Maximum ветер отпор одделение : brushless мотор, 7 правец на resistance Remote контрола сигнал : 5 G signal Camera параметри : dual леќа switch Front 8 K пиксели ESC camera Bottom * pixels Battery параметри : 2200m Ah литиум battery Flight и видео пренос на далечина : 600 метри видео пренос distance1,200 м лет distance Charging време : 90 minutes Packing листата : (една батерија модел)Авиони * 1 Remote контрола * 1 Battery * 1 Spare пропелер * 4 Charging кабел * 1 Screwdriver * 1 Manual * 1 Storage кеса * 1 Features : Brushless GPS виткање далечински управувач професионални антенски камера со wifi, [со оптички проток позиционирање] [switchable дното леќа снимање] (real-time wifi слика пренос и далечински управувач за 600 метри) прецизно позиционирање, долго траење на батеријата, ниска моќност и да се врати дома, паметни Следат, двојно-пати (правец ножеви, крилја), АПЛИКАЦИЈА за мобилен телефон контрола, летаат околу поени, сопствен пат, еден-копче за да се вратите, подем и се спушти, напред и назад, лево и десната страна на летање, обезглавени режим.

Детални спецификации

Додатоци на производи