• Свеж
P5l LED Матрица Модул (320 x 160mm), Затворен Дигитални Пиксели Панелот на Екранот, 1/16 Скенирање, 2048 точки, 800 Nits, RGB Полна Боја за Внатрешна Екранот.

P5l LED Матрица Модул (320 x 160mm), Затворен Дигитални Пиксели Панелот на Екранот, 1/16 Скенирање, 2048 точки, 800 Nits, RGB Полна

Rating 
DEN 359.76

Од стока
Во магацинот

0003 Вклучени 1 * Power Кабел 1 * Кабел за Податоци 1 * P5 320*160mm RGB полна боја LED дисплеј модул.СТАБИЛЕН И ВИСОК КВАЛИТЕТ : Ова ДОВЕДЕ матрица модул се очекува да го испорача својот живот за до 100,000 часа.Совети за Клиенти : Потребна соработка од добивањето на картичката, испраќање на картичката, софтвер и DC 7 V напојување за работа.ОДЛИЧЕН ВИЗУЕЛЕН ЕФЕКТ:Супер светло солидна боја пиксели, на пиксели на теренот на овој затворен модул е 5mm, 800 nits,1/16 скенира, со дигитална RGB чип ,јасна слика без да се jitter и ghosting, се елиминира нарушување, Обезбеди одлична екранот.ГОЛЕМ АГОЛ на ГЛЕДАЊЕ : агол на Гледање може да достигне H : 160degree/ V : 160degree, добивање живописни ефект во било која позиција на гледање на опсег.Помалку лумен на амортизација од LCD и DLP екранот, гарантира дури и перформанси во долго време користење.Параметар Пиксели Теренот : 5mm Модул Големина : 320*160mm Модул Резолуција : 64*32 Модул Пиксели : 2048dots Скенирање : 1/16 Пиксел Густина : 40000dots/㎡ Гледање на Далечина : >5м LED : SMD2121 Пиксели Конфигурација : 1 R 1 G 1 B Осветленост : ≥800 Nits Контраст го Оценувате : 3000 : 1 Боја Длабочина : 16bit Сива Ниво : 16384 Refresh Фреквенција : >1920 HZ Возење IC : МБИ/ICN Боја Униформност : ≥97% за Заштита на Рејтинг : IP30 животниот век : ≥100,000 часа Температурата на работа : -20°C ~ 60°C (-4°F ~ 140°F) Оперативни Влажност : 10% ~ 90% Напон : 5 V Агол на Гледање : H : 160deg.

Детални спецификации

Додатоци на производи