• Свеж
L-SHISM Алатки 110mm Дрво Мелење Тркала Ротациони Диск Пескарење резби во Дрво Алатка Абразивни Диск (Боја : 16mm)

L-SHISM Алатки 110mm Дрво Мелење Тркала Ротациони Диск Пескарење резби во Дрво Алатка Абразивни Диск (Боја : 16mm)

Rating 
DEN 2179.20

Од стока
Во магацинот

Треба да се користи само на не-метали или неметални материјали, погоден за дрво и други материјали.Удобно, лесен операција, Мелница Обликувањето Диск овозможувајќи ви лесно и брзо да ги отстрани различни материјали.Волфрам карбид облоги се состои од стотици исклучително sharps кои брзо се отстрани акции и outlasts стотици sandpaper влошки.Обезбедува брз материјал отстранување, заштеда на време и напор, погоден за криви работа.Погодни за брзо отстранување и обликување, особено за конвексни и конкавни области.Опис : 110mm Дрво Мелење Тркала Ротациони Диск Пескарење резби во Дрво Алатка Абразивни Disc Specification : име на Производ : Дрво Мелење Тркала Ротациони Диск Пескарење резби во Дрво Алатка Абразивни Диск Алатки За Агол Grinder Material : Јаглерод Steel Teeth Материјал : Волфрам carbide Color : Silver Shape : Bevel Type : 110x16mm Outer дијаметар : 110mm Inside дијаметар : 16mm/22mm Quantity : 1pcs Features : Оваа моќна Мелница Обликувањето Диск е дизајниран да се качи на стандардните електрични агол мелница и да обезбеди брзо материјал отстранување да заштедите време и напор, да ги исполнуваат на вашиот разни потреби.Оваа моќна Мелница Обликувањето Диск е дизајниран да се качи на стандардните електрични агол мелница и да обезбеди брзо материјал отстранување да заштедите време и напор, да ги исполнуваат на вашиот разни потреби.

Детални спецификации

Product name:
Wood Grinding Wheel Rotary Disc Sanding Wood Carving Tool Abrasive Disc Tools For Angle Grinder
Material:
Carbon Steel
Teeth Material:
Tungsten carbide
Color:
Silver
Shape:
Bevel
Type:
110x16mm
Outer diameter:
110mm
Inside diameter:
16mm/22mm
Quantity:
1pcs
Features:
This powerful Grinder Shaping Disc is designed to mount on a standard electric angle grinder and provide rapid material removal to save your time and effort, meet your various needs. :
Comfortable, effortless operation, the Grinder Shaping Disc allowing you to easily and quickly remove a variety of materials. :
Suitable for rapid removal and shaping, especially for convex and concave areas. :
Provides rapid material removal, saving your time and effort, suitable for curved work. :
Tungsten carbide coatings consist of hundreds of extremely sharps that rapidly remove stock and outlasts hundreds of sandpaper pads. :
Tungsten carbide gives you an outstanding wear-life. :
Should only be used on non-metals or non-metal materials, suitable for wood and other materials. :
Fit for angle grinder and it is easy to operate it. :
Note:
Wear protective gears while operating an angle grinder with the disc.
Package Included:
1 x Grinder Shaping Disc :

Додатоци на производи