• Свеж
Директни Осветленост за Kaydon A912282 Кертриџ Филтер Елемент Microglass Изградба 3 Micron

Директни Осветленост за Kaydon A912282 Кертриџ Филтер Елемент Microglass Изградба 3 Micron

Rating 
DEN 1156.80

Од стока
Во магацинот

не претендира да им обезбеди на друг производител е филтер и/или цедилка елементи.ДИМЕНЗИИ : Внатрешен Дијаметар 1.Со Внатрешен Дијаметар на 1. MICRON ОЦЕНКА : честичката задржување на големината на 3 micron ќе се обезбеди на сите загадувачи се отстранети, правејќи се дека филтер врши на својата највисока ефикасност МЕДИУМИ ТИП : SWIFTGLASS.ПЕЧАТ МАТЕРИЈАЛ : Viton (Flourocarbon Тип).Нашата заштитна марка microglass медиуми, SWIFTGLASS, има 3 micron филтер оценка за да се отстранат сите поголеми particulates.препорачува да го потврди точниот филтер за елементот што се бара со споредување Брза Филтер е спецификации со оние на ОЕМ., нашиот патрон елемент е висока-перформанси замена.Брза Филтри, Inc., Надворешниот Дијаметар 1., и на Целокупната Должина на 4., Надворешен Дијаметар на 1.ДИРЕКТНИ ОСВЕТЛЕНОСТ : KAYDON A912282.На SF9020-4-3 UMV е многу издржливи директни KAYDON A912282 осветленост Кертриџ Филтер Елемент за горива и нафта-врз основа на течности.Сите трговски имиња, марки или регистрирани трговски марки се сопственост на нивните соодветни сопственици.Бидете сигурни да го прочитате сите спецификација на производот и димензии пред да нарачате за да се обезбеди за да се добие филтер елемент во право за вас.Брза Филтри, Inc.

Детални спецификации

Додатоци на производи