• Свеж
60PCS Брза Конекција Терминал Компактен Лост Конектори CH-2 CH-3 Обновливи Брз Полнач

60PCS Брза Конекција Терминал Компактен Лост Конектори CH-2 CH-3 Обновливи Брз Полнач

Rating 
DEN 381.60

Од стока
Во магацинот

【[Карактеристики на производот】лост-тип wire конектор има CE, и Ro HS сертификација, изработени од еколошки пламен-retardant најлон PA66 и бакар, анти-стареењето, корозија-отпорни, и еднократно. 【Лесна Конекција】Лост-тип жица : прв во дресот на жица за да 10мм, притисни на повлече прачка од портокал конектор за 90 степени, вметнете ја жицата и отстранете пол; CH серија : прв во дресот на жица за да 8мм, притиснете белата конектор Едниот крај, вметнете ја жицата и ја ослободите. 【Ефикасна】Лост-тип жица терминал има тест вратоврска, и електрични тест може да се заврши без демонтажа.Секоја жица одговара на пристаништето и shrapnel, и различни линии се управувани одделно. 【Широка Примена】ДСП серија : погоден за 0.08-4 mm2/28-12 AWG; CH серија : погоден за 0.5-2.5 mm2/ 20-14 AWG. 【Безбедност и Чистота】Брзо се поврзете терминал жици Еден терминал соодветствува со една кола, која не само што не е побезбеден од традиционалните жици метод, но, исто така, може да се организира на неуредна жици повеќе уредно.

Детални спецификации

Додатоци на производи