• Свеж
3D Печатење ABS со Вжарено ABS K5 Филамент 1 75мм Ниска Мирис Висока Стабилност 1kg(2.2 lb) Погодни за FDM Печатач-Паун Сина

3D Печатење ABS со Вжарено ABS K5 Филамент 1 75мм Ниска Мирис Висока Стабилност 1kg(2.2 lb) Погодни за FDM Печатач-Паун Сина

Rating 
DEN 467.76

Од стока
Во магацинот

ВИСОКА КОМПАТИБИЛНОСТ & ШИРОК ПРИМЕНЛИВОСТ : Поддршка на речиси сите FDM 3 D принтери на пазарот,кои широко се користат во индустриското производство, медицински апликации, индустриски вештини, лични DIY, итн.Се разбира, не постои сомнеж дека овој производ може да се печати општите модели.ПРЕМИУМ ABS со ВЖАРЕНО : ABS 3 D филамент има предности на висока чистота со ниско ниво на намалување и врвен слој поврзување, на состанокот на вашите барања за различни печатење проекти.Жица со дијаметар : 1.Не затнување, не , не меур, што резултира во печатени делови, кои имаат одличен површина и се многу прецизни.Се препорачува Апликации : ABS K5 се препорачува да се примени за да модели и делови кои бараат одреден степен на отпорност на топлина и отпорност.ABS K5 е лесен-за-за печатење ABS потрошен.ДИМЕНЗИОНАЛНИ ТОЧНОСТ 1 кг гајтанот (2.ВАКУУМ ЗАПЕЧАТЕНИ : печатач filaments се вакуум запечатени и спакувани за да се осигура дека тие можат да бидат зачувани во најдобар квалитет.И пониски печатење температура прави вашиот печатење процес на поедноставен, поефикасен, практични и забава.75 mm Wire дијаметар толеранција : ±0.направени на животната средина-пријателски природни материјали.

Детални спецификации

Додатоци на производи