• Свеж
Микро Прекинувач, Зацврстени со Завртки Z-15GW22-Б Минијатурни Snap Акција Switch Такт се Префрлите Чувствителни Микро Прекинувач Граница Вклучите за Играчка Airtry

Микро Прекинувач, Зацврстени со Завртки Z-15GW22-Б Минијатурни Snap Акција Switch Такт се Префрлите Чувствителни Микро Прекинувач

Rating 
DEN 890.40

Од стока
Во магацинот

Постојат вкупно 10 парчиња се префрла во овој сет дека можете да го користите за многу проекти.Прицврстени со завртки, постабилна, побезбедна и подобра заштита перформанси.Овие електрични прекинувачи може да се actuated со многу малку физичка сила.Еден тип на прекинувач има 1 нормално отворен контакт и 1 нормално затворен контакт.Направени од високо квалитетен материјал, овие прекинувачи имаат долг животен век.Овие електрични прекинувачи може да се actuated со многу малку физичка сила.Направени од високо квалитетен материјал, овие прекинувачи имаат долг животен век.Еден тип на прекинувач има 1 нормално отворен контакт и 1 нормално затворен контакт.Постојат вкупно 10 парчиња се префрла во овој сет дека можете да го користите за многу проекти.Прицврстени со завртки, постабилна, побезбедна и подобра заштита перформанси Спецификации : Модел : Z-15 GW22-Б Тип : Еден, 1 NO 1 NC Оценет Напон : 250 V Номинална Струја : 15 A Количина : 10pcs Тежина : 340g(прибл.) Пакетот Вклучува : 10 x Прекинувачи.

Детални спецификации

Додатоци на производи