• Свеж
ХТ-30 АС 0-110V 0.2 НА G3/4-3/4 Конец за водна Пумпа Сензор за Проток Префрлување

ХТ-30 АС 0-110V 0.2 НА G3/4-3/4 Конец за водна Пумпа Сензор за Проток Префрлување

Rating 
DEN 1137.60

Од стока
Во магацинот

БЕЗБЕДЕН И ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА - проток на Вода се префрлите со G3/4 нишка месинг конектор, удобен да го инсталирате, електронски компоненти се користат како контрола на уреди за да се направи производ нема искра и целосно затворен во работата.ВИСОКА ЧУВСТВИТЕЛНОСТ - враќање пролет усвојува високо квалитетни материјали, што може да биде активирана кога притисок на проток на вода достигнува >0.03 КГ, и ефектот на вода со низок притисок на пумпа може да се постигне.КОМПАКТЕН ДИЗАЈН И СТАБИЛНИ ПЕРФОРМАНСИ - Welled дизајниран со одвоени индукција соба, магнетни контрола соба, електронски компоненти соба, за да се избегне железо-содржи материјал се привлечени од магнетен материјал и да предизвика префрлување неуспех.ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА ОТПОРНИ - Материјал се користи за да бидете сигурни дека проток префрлување може да се користи во топла и ладна вода.Максималната температура да достигне 70 C°.ШИРОКО се КОРИСТИ - Главно погодни за pressurization на домашните допрете вода, во области со вода со низок притисок, особено за вода со низок притисок палење на туш и автоматско циркулација на соларен бојлер.Спецификации : Производ модел : HT-30 Среден притисок :

Детални спецификации

Додатоци на производи