• Свеж
Круг Ќор-Сокак, M4x0.7mm Има Висока Јачина Отпорност на Абење Поврзување Колона за Чудна Работа за Имајќи го Окното за Механичар за Idler(Должина 34mm)

Круг Ќор-Сокак, M4x0.7mm Има Висока Јачина Отпорност на Абење Поврзување Колона за Чудна Работа за Имајќи го Окното за Механичар

Rating 
DEN 2224.80

Од стока
Во магацинот

7 мм нишка и се тесно поврзани, без looseness или празнини. Изработен од алуминиумска легура, со елоксирани површински третман, има голема сила и отпорност на абење.Спецификација : Предмет Тип : изборен Круг Standoff Material : Алуминиум alloy Outer Дијаметар : Прибл. Овие алуминиум легура колумни често се користи во просторот помеѓу површината на објекти, или да се користат како сврзувачки елементи во простори со мали делови или празнини. Се користи како idler или лого вратило, исто така, може да се користи за да се поправи делови заедно и да играат дополнителни структурни поддршка улога.Може да се користи за да се зголеми структурната ригидност помеѓу паралелни плочи (сврзувачки елементи на аглите) или простори со мали пропусти.Се користи како idler или лого вратило, исто така, може да се користи за да се поправи делови заедно и да играат дополнителни структурни поддршка улога.Овие алуминиум легура колумни често се користи во просторот помеѓу површината на објекти, или да се користат како сврзувачки елементи во простори со мали делови или празнини.Изработен од алуминиумска легура, со елоксирани површински третман, има голема сила и отпорност на абење.7 мм нишка и се тесно поврзани, без looseness или празнини. Може да се користи за да се зголеми структурната ригидност помеѓу паралелни плочи (сврзувачки елементи на аглите) или простори со мали пропусти.

Детални спецификации

Item Type:
Round Standoff
Material:
Aluminum alloy
Outer Diameter:
Approx. 6mm / 0.2in
Surface:
Anodized
Purpose:
Surface space interval, structural support
Package List:
10 x Round Standoff :

Додатоци на производи