• Свеж
Т Tocas 20A Toggle Еден Пол прекинувачи Хидраулични Магнетно Коло Заштитник AC или DC 80 V

Т Tocas 20A Toggle Еден Пол прекинувачи Хидраулични Магнетно Коло Заштитник AC или DC 80 V

Rating 
DEN 359.76

Од стока
Во магацинот

Еден пол коло прекинато,електрични магнетно коло прекинувач со Црна прирачник ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ за да се префрлате ресетирање,се вклопуваат во AC и DC системи.Опсегот на употреба : погоден за прекинувач панел, морски употреба, Брод/Р.В. употреба, автомобил употреба, bilge област апликации и други поле.Напон : 125/250/277/415/480 Vac; 65/80 Vdc;Номинална Струја : 20 A.Функција : Комбинирајте ги вклучите и спој заштита во еден уред,Обезбедува преоптоварување и кратки-коло заштита за електричниот систем.Регулаторната Sepcification c UL1077; EN60934; EN60947; DIN; CE.Семејство : Хидраулични Магнетно Коло Прекинато Напон : 125/250/277/415/480 Vac; 65/80 Vdc Номинална Струја : 20 A Монтажа : Задните Монтирани, Температурата на работа : -40o C (-40o F) да 85o C (185o F) го прекинете Капацитет : 5,000 A (PC1) 3,000 НА @ 250 Vac (SC) 1,000 НА @ 415 Vac (SC) 2,000 НА @ 80 Vdc (SC) Ro HS : Y Регулаторната Sepcification : c UL1077; EN60934; EN60947; DIN; CE Техничка Спецификација Температура : -40 C до +85 C Шок : 50 G, 11ms или 100 G, 6ms Вибрации : 10 до 500 Hz. 10 G(1.6 mm до 50 Hz) Живот : 10,000 Префрлување opearation со 6.000 членови на го оценувате моменталната Приближна тежина : 1 P-85g Dielectric Streight : 2,500 Vac 50 / 60 Hz Номинална Струја : 1-100 A според условот Torgue Дозволи да се внесува завртка : M3 / 6-32 (0.6'0.8 Nm) Пакет : 1pcs Еден Пол Хидраулични Магнетните прекинувачи.

Детални спецификации

Додатоци на производи