• Свеж
X-DREE Повлечете Копчето за Брзо резето за Ослободување на Тип Toggle Менгеме 700 кг Капацитет 431(Гуми del botón de liberación rápida де cierre Tipo Toggle Менгеме 700 кг Капацитет 431

X-DREE Повлечете Копчето за Брзо резето за Ослободување на Тип Toggle Менгеме 700 кг Капацитет 431(Гуми del botón de liberación rápida

Rating 
DEN 351.12

Од стока
Во магацинот

Изработена од јаглероден челик, цинк позлата за отпорност на корозија.65-инчен (L*W*H)Одржување Капацитет : 318kg / 700lb Model Бр. : 431 Thread Дијаметар : M6 Type : Latch Type Hole Дијаметар : 6mm / 0.72-инчен Опис во Spanish Tire del botón de liberación rápida де cierre Tipo Toggle Менгеме 700 кг Капацитет 431 La abrazadera де palanca se utiliza principalmente став instalar en plantillas, accesorios де herramientas о основи móviles.За да се префрлате менгеме, главно, се користи за да се инсталира на jigs, алатка тела, или подвижен основи.совршен став sujetar rápidamente, mantener presionada ла chapa metálica о ла placa де circuitos, para el funcionamiento де máquinas, moldes, ensamblaje де equipos electrónicos, итн.Barra де tracción ajustable де 4,72 pulgadas largo de.(Durante ла sujeción, ла palanca se controla став evitar ел impacto en el funcionamiento debido ал empuje странични. Изработена од јаглероден челик, цинк позлата за отпорност на корозија.27-inch Lever Должина : 120mm / 4. За да се префрлате менгеме, главно, се користи за да се инсталира на jigs, алатка тела, или подвижен основи.Повлечете Копчето за Брзо резето за Ослободување на Тип Toggle Менгеме 700 кг Капацитет 4311. совршен за брзо - држење лим или коло, за машина за работа, заварување, мувла, електронска опрема собранието, итн.совршен за брзо - држење лим или коло, за машина за работа, заварување, мувла, електронска опрема собранието, итн.За време на стегање, лост се контролира со цел да се спречи влијание врз функционирањето поради страна удар.Спецификација : Име на Производ : за да се Префрлате Clamp Package Содржина : 1 x Toggle Clamp Weight : 235g Material : Јаглероден Челик, Цинк Plated Color : Сребрен Тон, Red Dimension : 180 x 42 x 42mm / 7-инчен x 1.

Детални спецификации

Product Name:
Toggle Clamp
Package Content:
1 x Toggle Clamp
Weight:
235g
Material:
Carbon Steel, Zinc Plated
Color:
Silver Tone, Red
Dimension:
180 x 42 x 42mm / 7-inch x 1.65-inch x 1.65-inch (L*W*H)
Holding Capacity:
318kg / 700lb
Model No.:
431
Thread Diameter:
M6
Type:
Latch Type
Hole Diameter:
6mm / 0.24-inch, 7mm / 0.27-inch
Lever Length:
120mm / 4.72-inch
Description in Spanish :
Tire del botón de liberación rápida de cierre Tipo Toggle Clamp 700 lbs Capacity 431 :
La abrazadera de palanca se utiliza principalmente para instalar en plantillas, accesorios de herramientas o bases móviles. :
Hecho de acero al carbono, galvanizado para resistencia a la corrosión. :
Barra de tracción ajustable de 4,72 pulgadas de largo. :
Durante la sujeción, la palanca se controla para evitar el impacto en el funcionamiento debido al empuje lateral. :
perfect para sujetar rápidamente, mantener presionada la chapa metálica o la placa de circuitos, para el funcionamiento de máquinas, moldes, ensamblaje de equipos electrónicos, etc. :

Додатоци на производи