• Свеж
KAZEFFI 2 пат 1 Пот Нормално Затворен Моторните Зона Вентил, 4 жица контрола 24 VAC со Крај Прекинувач

KAZEFFI 2 пат 1 Пот Нормално Затворен Моторните Зона Вентил, 4 жица контрола 24 VAC со Крај Прекинувач

Rating 
DEN 1477.44

Од стока
Во магацинот

Материјал : тело кован месинг;матични месинг; fluoro гума запечатување топката.Работниот медиум : настинка/топла вода Течност температура : 2-94℃ Притисок : 1.6 MPa Амбиентална температура : 0-65 ℃ максимална релативна влажност не е dew времето на Патување : 11~15 секунди Моторни вртежен момент : >800gf.cm.Извор на енергија : AC Напон:24 Volts Инсталација Метод : пот.Големина : DN28.6 Точка тежина : 964.1 g. "1.Моторните вентили е достапен за контрола централна климатизација и греење на вода систем. 2.Замена на Амортизерите Моторни Actuator на Siemens. 3.На actuator е нормално затворен со пролетта да се врати за 2-начин и 3-начин тела. 4.Зоната вентил стабилни перформанси, сигурен квалитет и трајни изградба. 5.Квалитет се тестира за над 100 K циклуси за беспрекорно функционирање 6.Вентил тело : кован месинг.Вентил матични : Никел позлатен месинг.Конекција : 1" Пот 7.Работниот медиум : настинка/топла вода.Течност температура : 2-94℃ 8.Амбиентална температура : 0-65 ℃ максимална релативна влажност не е dew 9.Притисок : 1.6 MPa.Времето на патување : 11~15 секунди.Моторни вртежен момент : >800gf.cm.Протокот Вредност : 3.5 БИОГРАФИЈА.Макс затвори-исклучување : 0.15 Mpa.".

Детални спецификации

Додатоци на производи