• Свеж
ZHENGGUIFANG Професионални KH0824 KH0824PP Топката Имајќи Черупка 81524 mm (10 ПАРЧИЊА) KH 0824 CNC Запечатени Линеарно Движење Лежишта

ZHENGGUIFANG Професионални KH0824 KH0824PP Топката Имајќи Черупка 81524 mm (10 ПАРЧИЊА) KH 0824 CNC Запечатени Линеарно Движење Лежишта

Rating 
DEN 670.80

Од стока
Во магацинот

На LM окно е машински преку цилиндрични мелење, кои лесно може да се изврши и таа им овозможува на многу точни фитинг дозвола да се постигне.Линеарна Черупка се користи во широк спектар на апликации, како слајд единици на прецизност опрема, вклучувајќи и ОП опрема и периферни уреди, мерни инструменти, автоматски рекордери и дигитална 3 D мерни инструменти, индустриски машини, вклучувајќи мулти-вретено машина за дупчење, удирање притиснете, алатка мелница, автоматски гас апарат за сечење, печатење машина, картичка за селектор и храна пакет-инг машина.Ова им овозможува директно движење со минимално триење отпорноста и постигнува многу точни и непречено движење и покрај мала дозволено оптоварување.Тежина : 11.Interchangeability Since на dimensional tolerances на Линеарни Буш компоненти се стандардизирани, тие се променливи.Топки во натоварени на подрачјето на нут се во точка контакт со LM вратило.Модел : KH0824 PP.ID (внатрешен дијаметар) : 8 мм.Мал дијаметар видови употреба integrally пластични прскалки направен од синтетичка смола.Многу Точни Retainer Plate Since на retainer, која води од три до осум реда на топки, е integrally лиен, тоа е способен за прецизно водење на топки во патуваат насока и постигнување на стабилна трчање точност.OD (надворешен дијаметар) : 15 mm.Број на модел : KH0824 Torque Капацитет : KH0824 Material : 52100 Хром Steel Coatings : Antirust oil Structure : Длабоко Groove Application The орев користи високо-јаглерод хром имајќи челик и надворешното и внатрешното површини се земјата по се термички обработени.

Детални спецификации

Додатоци на производи