• Свеж
YIBANG-DZSW Температура Контролер Дигитален Термостат на Температура Контролер,-45~100 Термостат за Контрола на Температурата Термостат Switch Плоча W1209 за Контрола на Темп

YIBANG-DZSW Температура Контролер Дигитален Термостат на Температура Контролер,-45~100 Термостат за Контрола на Температурата Термостат

Rating 
DEN 2205.60

Од стока
Во магацинот

Контрола на опсег : -45 ~ 110. Влезна Моќност : DC 12 V.Резолуција : -9.9-99.9 0.1 други температура се движи од 1. Мерни влезови : Н-Т-В (10 K 0.5%) Водоотпорен сензор.Должина на кабел со сензор : 32cm, должината на сензор : 2cm.Технички parameters Measurement на точноста : 0.1 Излез опсег : 1 начин 10 A relay Control на точноста : 0.1 Животната средина барања : -10-60 , влажност од 20% -85%Hysteresis на точноста : 0.1 Големина : 48 * 40mm Refresh го оценувате : 0.5 SPower потрошувачка : Статична струја : P8 долго притиснете го ПОСТАВИТЕ или 10 секунди нема копче за активност потврди нивното враќање на контролорот Код Код Опис Поставување опсег Фабрика setting P0 Ладење /Греење C/H CP1 Hysteresis поставување 0.5-15 2 P2 Највисок поставување на горна граница 110 110 P3 Најниска поставување на горна граница -45 -45 P4 Температура корекција -7-7 0 P5 Одложување start time 0-10 Минути 0 P6 Висока температура аларм 0-110 OFFOff државата, долго притискање + - boot да ги повратите фабричките settings Note There постои каков било излезниот напон на контролорот , тоа е како прекинувач , ви треба за да се поврзете напојување на оптоварување, тогаш тоа може да работи.Пакет Content1 X W1209 Мин Висока Прецизност -45-110°C греење и ладење Термостат.

Детални спецификации

Додатоци на производи