• Свеж
Colcolo 2 Парчиња МИ-8108 Автоматско Ресетирање на Граница Вклучите

Colcolo 2 Парчиња МИ-8108 Автоматско Ресетирање на Граница Вклучите

Rating 
DEN 287.76

Од стока
Во магацинот

Спецификација : - Вкупната Големина : 115*30*40mm/ 4.Поради светлосни ефекти, monitor settings, итн.Лост Рака може да се ротира лево од 90 степени и да се на право од 90 степени. : ME8108;Actuator Акција : Еден; Конфигурација : 2 NO,2 NC(DPDT).4 A; Actuator Тип : Прилагодливи Ротациони Лост Рака со Ролери.4 A; Actuator Тип : Прилагодливи Ротациони Лост Рака со Ролери.Може да има и некои мала разлика во бојата на слики и вистинскиот објект.Ролери Димензија : 18 x 7mm / 0.Име На Производ : Граница Вклучите;Модел Бр.Совршен за контрола на електрични прекинувачи во Механички и други индустрии.2 инчи;(D*T);Рачката Рака Должина : 92mm / 36inch;Одредување на Навој Дијаметар : 4. - Номинална Напон : AC 5 A 250 V, DC 115 V 0.Пакетот Вклучува : 2 Парчиња МИ-8108 Ограничување на Прекинувач : со Оглед на големината погоре се мери од страна на страна, големината на вистинскиот објект може да биде малку поинаков од големината погоре.

Детални спецификации

- Total Size:
115*30*40mm/ 4.53*1.18*1.57inch(L*W*H);
- Mounting Size:
56*21mm/ 2.2*0.8 inch(L*W);
- Material :
Rubber,Plastic, Metal.
Package Includes:
2 Pieces ME-8108 Limit Switch :
Since the size above is measured by hand, the size of the actual item could be slightly different from the size above. :
Due to the lighting effects, monitor settings, etc. There could be some slight difference in the color of the pictures and the actual item. :

Додатоци на производи