• Свеж
Мини Композитни HDMI 1080P да се РКА на Аудио Видео AV CVBS Адаптер HD Поддршка за HD HDMI2AV Конвертор Кутија за ТВ PC ВИДЕО DVD ПАЛ

Мини Композитни HDMI 1080P да се РКА на Аудио Видео AV CVBS Адаптер HD Поддршка за HD HDMI2AV Конвертор Кутија за ТВ PC ВИДЕО DVD

Rating 
DEN 269.28

Од стока
Во магацинот

Влезни порти : 1x HDMI.Излезни портови : 1x RCA (Жолта,Бела,Црвена).HDMI Влез Резолуција : 640x480@60 Hz, 800x600@60 Hz 1024x768@60 Hz, 1280x720@60 Hz,1280 x 1024@60 Hz, 1360x768@60 Hz,1600x1200@60 Hz,1920x1080@60 Hz 480i/60 Hz, 480p/60 Hz, 576i/60 Hz, 576p/60 H, 720p50/60 Hz, 1080i50/60 Hz, 1080p50/60 Hz.CVBS излез : PAL,NTSC_M,(NTSC_J.Поддржува NTSC и PAL две стандардни ТВ формати излез.Мини hdmi AV сигнал адаптер кој ќе го смените HDMI видео сигнал или аудио сигнал да AV (CVBS) композитен видео сигнал и FL / FR стерео аудио сигнали, додека поддршка DVI систем странична сигнали.Да им помогне на корисниците промена на висок квалитет на HDMI видео сигнал во нормален CVBS сигнал (стандардна дефиниција 480i, 576i,).Така што може да игра на ТВ, VHS ВИДЕО, DVD рекордери, и др, исто Така, поддржува NTSC и PAL две ТЕЛЕВИЗИСКИ формат. *Задолжително избор за излез видео системи : PAL/NTSC. * Нема потреба да ги инсталирате драјверите, преносни,флексибилни, plug and play. * Ниска моќност, нема потреба за напојување. * Излез аудио синхронизација со видео. * Висок пропусен опсег способност поддршка 1920x1080@60 Hz. * Компатибилен HDMI 1.3. * Влезни порти : HDMI тип женски. * Излезни портови : AV РКА.HDMI Влез Резолуција : 480i/480p, 576i/ 576p, 720p, 1080i /1080p CVBS излез : PAL, NTSC_M,(NTSC_J). 1 x HDMI да av Конвертор. 1 x НИ адаптер. 1 x Прирачник за Корисникот.

Детални спецификации

Додатоци на производи