• Свеж
5mm Круг Врвот со Матирано Леќа LED - Сини LED - Ултра Светла (Пакување од 10)

5mm Круг Врвот со Матирано Леќа LED - Сини LED - Ултра Светла (Пакување од 10)

Rating 
DEN 254.88

Од стока
Во магацинот

На замрзнатото или млечно стил на дифузија обично дава мала предност во однос на некои од обоени дифузен леќи во светлина дифузија/дисперзија.На дифузен ладен / млечниот стил објективот на овие Led диоди ќе ви помогне со дифузија, но скријте ја бојата на LED кога тој е исклучен.4 v, Тековни : 20m A, бранова Должина : 460-465nm.Во некои околности не е повеќе пожелно да не се види бојата на LED кога ЛЕР е исклучен.Агол на гледање : пренесуваат на трети лица, Mount Style : Преку Дупка (НАТОПИ), Леќа Боја : Матирано / Млечниот / Бело - Не се Обоени.Тие исто така се користи за сопствени проекти или во масовно производство производи, како и.Ова е исклучително популарен големина.Ние ги користиме и имаат само со највисок квалитет led диоди таму.Оваа замрзнатото или млечно стил објектив ќе се добие работа во овој тип на апликација.Напред Напон : 3.5mm Круг Врвот со Матирано Леќа LED - Сини LED - Ултра Светла (Војници од НАС).Големина : 5mm Круг Врвот Матирано / Млечниот Дифузен LED Боја : Сина, Луминозноста : 8,000-10,000 mcd.

Детални спецификации

Додатоци на производи