• Свеж
Baoblaze 2 Парчиња Алуминиумска Аквариум Внатрешно CO2 Меур Контра со Проверете Вентил

Baoblaze 2 Парчиња Алуминиумска Аквариум Внатрешно CO2 Меур Контра со Проверете Вентил

Rating 
DEN 335.76

Од стока
Во магацинот

- Мора да се има за секој резервоар со CO2 на горивото, меур контра му овозможува на корисникот за проценка на CO2 за вбризгување го оценувате со броење како многу меурчиња помине преку шалтер во минута.Опис : - Алуминиум Аквариум Внатрешно CO2 Меур Контра со изгради во проверете вентил. - Проверка вентил спречува водата од вашиот аквариум од исцрпувања назад во кревка и скапи CO2 опрема како што се регулаторите и solenoids.Проверка вентил спречува водата од вашиот аквариум од исцрпувања назад во кревка и скапи CO2 опрема како што се регулаторите и solenoids.Поради светлосни ефекти, monitor settings,итн. - За да го користите, едноставно unscrew едниот крај и пополнете меур контра со вода, или ако сакате светла боја решение да се направи полесно да се прочитаат.Бидејќи големината погоре се мери од страна на страна, големината на вистинскиот објект може да биде малку поинаква од големината погоре.Спецификација : - Материјал : Алуминиум Легура + Стакло - Должина На : Прибл.За да го користите, едноставно unscrew едниот крај и пополнете меур контра со вода, или ако сакате светла боја решение да се направи полесно да се прочитаат.15 инчен - Тип на : слободен Главата Меур Контра /Двојна Глава Меур Counter Package Вклучува : 2 Парче CO2 Меур Counter Note : За водни сад, препорачливо е да се користат 2-3 CO2 меурчиња за 1 секунда.

Детални спецификации

Додатоци на производи