• Свеж
Diablo 1/4 x 10 x 12 SPEEDemon Црвениот Гранит Карбид Падна Чекан Вежба Малку

Diablo 1/4 x 10 x 12 SPEEDemon Црвениот Гранит Карбид Падна Чекан Вежба Малку

Rating 
DEN 239.28

Од стока
Во магацинот

Diablo направени карбид совет withstands влијание и голема топлина апликации за супериорен живот наспроти стандард ѕидани чекан вежба битови.Здраво перформанси лемење и стврднување процес се протега живот на карбид совет и се зголемува продуктивноста.Оптимизиран flute дизајн отстранува прашината побрзо, одржување на карбид совет кулер за крајната сила и издржливост.Повеќе дупки на плаќање во cordless влијание и вежба возачи.Максимална ефикасност во чекан или ротари дупчење апликации.Diablo е SPEEDemon ™ Црвениот Гранит Карбид Падна Чекан Вежба Малку спектар обезбедува една од најбрзо и најдолго трае дупчење решенија на пазарот за бетон, ѕидарија и камен.Оптимизиран со единствена лемење и стврднување процес, карбид совет, се протега живот и продуктивноста, овозможувајќи им на корисниците да се вежба брзи, точни дупки.Мулти-првиот Зафат Точка совет дизајн им овозможува на агресивни започнува кои произведуваат чисти, брзо дупки.Овој опсег е Силно Влијание™ за зголемување на месо тело стабилност и издржливост во cordless и corded влијание и вежба возачи.Овој опсег испорачува екстремна издржливост во cordless и corded влијание и вежба возачи.

Детални спецификации

Додатоци на производи