• Свеж
Ãœbungsschreibfolie A4 10-ТИ

Ãœbungsschreibfolie A4 10-ТИ

Rating 
DEN 290.64

Од стока
Во магацинот

Може да се пишува со молив.За препознавањето на вежби.ПВЦ фолија.Може да се избриша чисти (со влажна крпа).Пишува-на филмот за ракопис вежби DIN A4 За Ракопис вежби, работа на текстот во книгата, вежби во сите области, кои се исто така потребни за да се направи вашето со вода растворлив моливи или може да биде напишана со молив, по пракса може да се избриша чисти (со влажна крпа, крпа или П Совет) или erasable, PVC фолија, мет транспарентен, 10 Packg.

Детални спецификации

Додатоци на производи