• Свеж
Brightwell Aquatics Нано Код Б - Избалансиран Големи, Мали и Трага Елемент Додаток и Бафер Систем за Нано Гребен Аквариуми

Brightwell Aquatics Нано Код Б - Избалансиран Големи, Мали и Трага Елемент Додаток и Бафер Систем за Нано Гребен Аквариуми

Rating 
DEN 109.68

Од стока
Во магацинот

Мали гребен aquaria нудат бројни придобивки и предизвици за својата husbandry.Се користи во врска, Nano Code А & Б обезбеди наведените елементи, како и на молекули формираат основа на alkalinity, во показателите кои го поттикнуваат производството на aragonite.Нивната компактна големина содржи способноста да се создаде густо-порибено корали и/или неподвижни invertebrate свикување за скромна инвестиција на време и ресурси, споредува да се заштеди во сметки за комунални услуги, во однос на барањата на поголеми системи, и го прави поставеност на процут заробеништво гребен biotope во простории со ограничен простор просто прашање.Nano Code А исто така обезбедува не-конзервативна мали и елементи во трага природни seawater концентрација за да им помогне да се поедностават одржувањето на неоргански вода хемија во нано-гребен aquaria.Дел од целосниот систем за поедноставување & одржување на соодветна вода хемија во нано-гребен аквариуми.Се користи во врска со Nano Code Е да се промовира стабилен вода хемија & подобрена aragonite формирање.Ниту Nano Code содржи органски компоненти како што се витамини или амино киселини како тие треба да се дозирана одделно.Основните предизвици поврзани со грижата за мали гребен aquaria се одржување на соодветна хранлива концентрации и се спротивставува на искушението да се вишок, overcrowd, и overfeed системот.

Детални спецификации

Додатоци на производи