• Свеж
PRAIA Компјутерски Додатоци,HD Видео Стекнување Картичка USB3.0HDMI за ПРЕ Рекордер 4K 60Hz 1080P за Компјутер Лаптоп

PRAIA Компјутерски Додатоци,HD Видео Стекнување Картичка USB3.0HDMI за ПРЕ Рекордер 4K 60Hz 1080P за Компјутер Лаптоп

Rating 
DEN 1761.60

Од стока
Во магацинот

Користењето на алуминиум алуминиумски материјал, донесе добри топлина дисипација ефект, продолжување на работниот век.Не треба да ја преземете на возачот, plug and play, поддршка на HD телевизија емитува, едноставен и лесен.Поддршка до 1920x1080 HD видео влез и за снимање, многу практични во секојдневниот живот.HD видео за стекнување на картичката е компатибилна со /OS X системите.Производот е компактен и пренослив, USB диск-слободен напојување, plug and play.Спецификација : Предмет Тип : HD Видео Стекнување Картичка Домаќин Интерфејс : USB3.0 high-speed интерфејс, пренос на пропусен опсег 360 MB/S Текст Интерфејс : 4 K 60 HZ HDMI high-definition видео сигнал Аудио Влез : 1 начин LPCM аудио сигнал од HDMI Влез Резолуција : 3840 x 2160 60 HZ, 1920 x 1080 P60fps, 720 P Брзина на Пренос : HDMI : 300 MHZ Видео Фати : Во согласност со UVC (USB видео класа) Поддршка на Софтвер од Трети Лица : За ПРЕ Студио/Windows Media Енкодер/Adobe Flash Media во Живо-Енкодер (за Windows/OS X)/Вистински Производител Плус (за Windows)/VLC (за Windows/OS X/Linux)/Quick Time Радиодифузер (за OS X)/Quick Time Player (за OS X)/Кабел за Радиодифузија (за Windows/OS X)/VMix (за Windows)/Potplayer (за Windows), итн.Без инсталација вози Потрошувачка на Енергија : ≤3.0 W Работна Температура : 0-50℃ Пакет Листа : 1 x HD Видео Стекнување Картичка 1 x Прирачник за Корисникот 1 x USB Кабел.

Детални спецификации

Додатоци на производи