• Свеж
Velleman VM142 Мини ПИК-PLC Апликација Модул, 1 Одделение до 12 Одделение, 0.98 Висина, 2.75 Широк, 3.15 Должина, 12 VDC, 100 mA

Velleman VM142 Мини ПИК-PLC Апликација Модул, 1 Одделение до 12 Одделение, 0.98 Висина, 2.75 Широк, 3.15 Должина, 12 VDC, 100 mA

Rating 
DEN 1279.44

Од стока
Во магацинот

9 слободни програмабилни i/os (4 во-, 5 аутпути).pic16f630 микроконтролерски од microchip на-табла.Led индикација за напојување и реле излез. 1 бесплатен програмабилни led индикација.On-board мини ѕвончето за коишто се слушаат сигнали.Оваа апликација модул може да изгледа мал, но е голема во перформансите - сето тоа зависи од вашите програмерски вештини.Сега можете да креирате своја сопствена апликација, без да се расправаме на донесување на хардвер.Сите buffered влезови и излези се готови за вас.Модулот карактеристики на-одбор ПРЕДВОДЕНИ, реле излез и Сирена.Направете свој автоматизација, Контролер, автомобил апликација.. сите што ви треба е еден од нашите програмери како VM134 или K8076.

Детални спецификации

Додатоци на производи