• Свеж
Ranvo Неутрален Густина Филтер, Преносни Акција на Камерата Леќи на Филтер за Масло Доказ Висока Дефиниција за Акција 2 Камера(ND64)

Ranvo Неутрален Густина Филтер, Преносни Акција на Камерата Леќи на Филтер за Масло Доказ Висока Дефиниција за Акција 2 Камера(ND64)

Rating 
DEN 412.56

Од стока
Во магацинот

Функција : 1.Мулти Слој на Кожата : Двоен двострано multilayer нанометри слој технологија, објективот има водоотпорен, масло доказ, и нула доказ перформанси. Слој Затемнување Процес : употреба на слој светлина намалување технологија се избегнува боја фрлија проблем на традиционалните ND филтер леќа, и речиси и не постои боја екипа.ND Филтер Леќа : Користењето на филтерот може да го спречи преголема екпозиција, се спротивстави на слабо светло, намалување на shutter speed, се зголеми боја сатурација, и го направи слика потранспарентни и убави да се постигне големи ефекти, со повеќе изложеност методи и создавање простор за фотографија создавањето.Спецификација : Предмет Тип : Неутрален Густина Филтер Материјал : Алуминиум Легура + Glass Product Боја : Како На Слики Прикажани Производ Тежина : Околу.Применливи Модели : Специјално дизајниран за Акција 2 камера, ND филтер за да може ефективно да се подобри снимање ефект и да ги задоволи вашите потреби.Слој Затемнување Процес : употреба на слој светлина намалување технологија се избегнува боја фрлија проблем на традиционалните ND филтер леќа, и речиси и не постои боја екипа.Оптичко Стакло : леќа е направен од висок квалитет на оптичко стакло, со висока дефиниција мелење третман.

Детални спецификации

Item Type:
Neutral Density Filter
Material:
Aluminum Alloy + Glass
Product Color:
As Pictures Shown
Product Weight:
Approx. 27g / 1.0oz
Applicable Models:
Suitable for Action 2 Camera
Package List:
1 x Filter :
1 x Storage Box :

Додатоци на производи