• Свеж
Ниво на звук Метар GM1358, Digital Sound Level Meter LCD заднинско Осветлување, Бучава Teter 30-130Db, Погоден за Бучава Откривање во Куќи, Кафулиња, Ресторани и Други Места

Ниво на звук Метар GM1358, Digital Sound Level Meter LCD заднинско Осветлување, Бучава Teter 30-130Db, Погоден за Бучава Откривање

Rating 
DEN 1605.60

Од стока
Во магацинот

Висок применливост-Широко се користи во мерење на бучава, контрола на квалитет, хигиена и за спречување на животната средина бучава мерења на локации во населени места, рудници, фабрики, училишта, канцелариски згради, аеродроми, сообраќајот на соби датумот и други прилики.5 KHz Measurement ниво : 30-80/50-100/60-110/80-130/30-130 Dynamic опсег : 50/100d BIndication на претекнување : во ТЕКОТ/UDERFrequency пондерирање карактеристика : A + CDigital се прикаже : 4 digits Analog бар табела : 1 d B/1 бар chart Sampling ниво : 2 пати/s AC излез : 0.5 d BFrequency одговор : 31.26 * инчи (L * W * H)Тежина : 690g/24.На windbreaker сунѓерот топката дизајн е усвоен за да се филтрираат непотребни сигнали и да се направи тест повеќе точни.Висока прецизност-без директен контакт, со сензор автоматски ќе се измери квалитетот на звукот во разни средини и за брзо и точно прикажување на резултатите од тестот на екранот.LCD екран-Опремени со висока дефиниција екран со заднинско осветлување, во која јасно и интуитивно прикажува на мерни податоци, и може да работат нормално, дури и во темни средина.707 Vrms во FS излезна отпорност прибл. 100ohm Dynamic функција : брзо брзина/брзо speed The максималната вредност кои се чуваат : Max Microphone : 1/2-инчен електро кондензаторот microphone Self-Valuding Време : 3 s Power понудата : 1*9 V батерија (не се вклучени)Оперативни состојба : 0-40 целзиусови степени, 10-80% RHStorage состојба : -10-60 целзиусови степени, 10-70% RHSize : 19.

Детални спецификации

Додатоци на производи