• Свеж
JYEMDV 10pcs 6S NiMH NiCd Батерија на Држачи за Полнење Модул Одбор на Текст DC5V

JYEMDV 10pcs 6S NiMH NiCd Батерија на Држачи за Полнење Модул Одбор на Текст DC5V

Rating 
DEN 1137.60

Од стока
Во магацинот

USB напојување заштита.Краток спој заштита и нула volt батеријата активирање.Батеријата заштита.Оперативен амбиентална температура : -40° to +85°.Температура на чување : -65° до +125°.Опис : 6-Cell(6 S) Верзија : Влезен напон : DC 4.5 V-5.5 V(Препорачуваме DC 5 V)Полнење на напон за : 8.1 V-10.2 VCharging тековната за : 230m A-240m AUSB моќ protection Short коло заштита и нула volt батеријата activation Battery protection Operating амбиентална температура : -40° to +85°температура на Чување : -65° до +125°Големина : 30x 15 x 4mm Note : излезниот напон не може да се мери со multimeter без батерија.Но може да се набљудува со oscilloscope.Апликации : деца играчки car Digital Cameras Solar charging Bluetooth Applications Audio equipment Digital Camera Electronic Dictionary Portable Devices Mobile моќ, UPS1-8 Cell Никел Метал Hydride Battery Charger1-8 Cell Ni Cd Батерија Charger Package се Вклучени : 10 x 6 S Ni MH Ni Cd Батерија на Држачи за Полнење Модул.

Детални спецификации

Додатоци на производи