• Свеж
WAAZVXS WEIWEIBEIER F6-12M Имајќи 6x12x4.5mm ABEC-1 Минијатурни F6 12 М Удар Axial Топката Лежишта со Жлеб Raceway F6 12M (10PCS)

WAAZVXS WEIWEIBEIER F6-12M Имајќи 6x12x4.5mm ABEC-1 Минијатурни F6 12 М Удар Axial Топката Лежишта со Жлеб Raceway F6 12M (10PCS)

Rating 
DEN 774.48

Од стока
Во магацинот

Број на модел : F6-12 M; Материјали : ЧЕЛИК.Премази : РК Модели.Вртежен момент Капацитет : 6*12*4.5 мм.Површина Грубост : Ra 0.05. Структура : минијатурни удар топката имајќи.УДАР ТОПКАТА BEARINGSA удар имајќи е типичен ротари тркалање-елемент имајќи.Оваа лежишта дозволи ротација помеѓу делови, но се наменети за поддршка предоминантен axial оптоварување.Сорти на удар лежишта се Удар Топката Лежишта, Цилиндрични Удар Валчести Лежишта, Коси Ролери Удар Лежишта, Сферични Toller Удар Лого, Течност Лежишта и Магнетни Лежишта.Во повеќето случаи, тоа се гледа дека на Удар Лежишта се генерално се користи во автомобили како напред брзини во модерен автомобил менувачи употреба спирален брзини кои ја зголемува мазност и curtails непотребна бучава.Ова предизвикува axial сили и треба да се справи со.За разлика од оваа, Ќе се Лежишта се исто така се користи со радио антена јарболи за да се намали товарот на антена rotator.Значителен цитирањето на Удар Имајќи во автомобилот е целосно заштитено "исфрли" лого, исто така познат како на спојката ослободување имајќи.ТЕХНИЧКИ SPECSItem : F6-12 MBearing Тип : со жлеб raceway Bore Кол (d) : 6 mm Outer Кол (д1) : 12 mm Radius (мин) (r) : 0.2 Static Load Рејтингот(Кор) : 1255 NDynamic на Оптоварување(Cr) : 1600 NHeight (Т) : 4.5 mm Bore Кол.Дозвола (Д1) : 6.2 mm Outer Кол.Пилот (D) : 11.8 mm Weight : 2.2 g Ball Количина : 8 Quantity : 1 Lot = 10 КОМПЈУТЕРИ.

Детални спецификации

Додатоци на производи