• Свеж
Murata 361 Батеријата SR721W 1.55 V Сребрени Оксид Види Копчето Ќелија (100 Батерии)

Murata 361 Батеријата SR721W 1.55 V Сребрени Оксид Види Копчето Ќелија (100 Батерии)

Rating 
DEN 1676.64

Од стока
Во магацинот

Murata 361 SR721 W 1.55 V Сребрени Оксид Копчето Мобилен Види Батерија, 29m Ah.Murata ги објаснува долга традиција на создавање на Јапонски квалитет микро батерии со високи перформанси и сигурност.Одберете од опсегот на моќта опции кои се нула во перформанси и сигурност.Базирана во Јапонија, Murata воведе сребро-оксид и алкални батерии во 1978 година, литиум батерии во 2008 година, и пионер на животната средина технологија на сите копчето клетки во 2009 година. Murata батерии функција state-of-the-art дизајн, иновативна технологија за производство технологии, и патентирана собранието.Murata е овластен за техничка квалитетот и управувањето со животната средина.SONY пренесува својата микро-батерија поделба на Murata во 2017.

Детални спецификации

Додатоци на производи