• Свеж
Најдобри JAMES A. GARFIELD Смртта Погребот Автомобил Отпечатоци 1881 Кливленд во Охајо Весник НА КЛИВЛЕНД ЛИДЕР, Охајо, Септември. 24, 1881

Најдобри JAMES A. GARFIELD Смртта Погребот Автомобил Отпечатоци 1881 Кливленд во Охајо Весник НА КЛИВЛЕНД ЛИДЕР, Охајо, Септември.

Rating 
DEN 1560.00

Од стока
Во магацинот

Ретки Весник.Оригинална, печатени во 1881. Ние правиме максимални напори за да се опише секој објект прецизно и да се обезбеди фотографии кои се рефлектираат двете содржина и состојба.Ве молиме погледнете го ставка опис и фотографии за детали, и се чувствуваат слободни да биде во контакт ако имате дополнителни прашања.КЛИВЛЕНД ЛИДЕР, Охајо, Септември. 24, 1881 * Претседателот Џејмс С. Гарфилд * Поглед на Езерото Гробишта * Најдобри насловот за да ги имате ?Многу графички прашање на погребот на Претседателот Џејмс Гарфилд, кој е роден & израснат во Кливленд населба и е погребан во Кливленд.На врвот на предната страна има два големи илустрации покажувајќи : "Павилјон И Catafalque" и : "Погребот Автомобил".Насловната страница колона глави извештај за детали од погребот на церемониите (види).Присутни се страници 1, 2, 7 & 8. Foxing, два збира, некои стр. 2 архивски mends на капакот.На displayable прашање & намалена поради недостаток на внатрешни страници.

Детални спецификации

Додатоци на производи