• Свеж
ZHANGWJ Водоотпорен Ракавици, Течен азот Ракавици Ладно Складирање Cryo Работа Ракавица Намали Доказ Долго Надлактицата Заштита Gauntlet Трајни Cowhide Кожа Индустриски Гради

ZHANGWJ Водоотпорен Ракавици, Течен азот Ракавици Ладно Складирање Cryo Работа Ракавица Намали Доказ Долго Надлактицата Заштита Gauntlet

Rating 
DEN 674.40

Од стока
Во магацинот

Ако не сте задоволни со производот, ние ќе го замени тоа за вас или да ви даде целосна наплата.✲❤❤✲ Ергономски дизајн, одговара на обликот на рака, удобно и флексибилни, ефикасно олеснување на работата на замор и подобрување на ефикасноста на работата. ✲❤❤✲ Супериорен ниска температура штета заштита, водоотпорен, дише, лесни, меки на допир, висока флексибилност и удобно допир.✲❤❤✲ Погоден за носење во екстремно ладни средина, погоден за течен азот воздух средина, како што се замрзнување соба, течен азот за пополнување станица, ладно чување и други ниска температура места.На ракавици се многу флексибилни и целосно се заштитите од прекини, гребнатини, остар трње, pricks, груби работи и работи за кастрење рози, ракување кактус, кастрење бери, и дава голема контрола врз се што ви треба.На ракавици опремени и, тоа е лесно да се чувствуваат краевите на прстите,обезбеди голем степен на заштита, додека, исто така, се уште не прави вашите раце се чувствуваат тежок. Ладно отпорни и топло.Тоа можат да го издржат температури од -200 ° C до -360 ° C во кратко време, обезбедување на ефикасна заштита за вашите раце на ниски температури.Супериорен ниска температура отпор : -170 ° C ~ -250 ° C.

Детални спецификации

Додатоци на производи