• Свеж
EZ-На Т-бар Таванот Мрежа Капакот за Полнење - Snap На (96 квадратни стапки, Оникс)

EZ-На Т-бар Таванот Мрежа Капакот за Полнење - Snap На (96 квадратни стапки, Оникс)

Rating 
DEN 2748.00

Од стока
Во магацинот

Главната опфаќа инсталирате заедно со вашите суспендирани таванот главните греди и крстот Т (во основа секој дел дека не работи заедно ѕид), тие имаат табот на крајот да се покрие мрежа раскрсници и усна кој им овозможува на маска за да "кликнете на" во место.Ѕидот агол опфаќа инсталирате насекаде вашата мрежа работи заедно ѕид, тие слајд лесно на вашиот ѕид агол и се пре-сече за да ги собере 2 ft.x 2 ft.мрежа делови совршено, трим ги со ножици како што е потребно во аглите, и се користат 3-парчиња за 2 ft.x 4 ft.секции.Одговара стандард (15/16 во 1 in.) мрежа.Може да се користи на двата 2 ft.x 2 ft.и 2 ft.x 4 ft.grid системи.Комплет содржи : 38 EZ-на главниот опфаќа и 20 EZ-на ѕидот покрива.Големина Име : 96 sq ft | Боја : Оникс.

Детални спецификации

Додатоци на производи