• Свеж
Надградба М3 Хексадецимален Завртки во Одредување Thermistor 100K 3950 Сензор на Температура за Ender 3 V2 Про CR10 и Други 3D Печатач Екструдер Hotend (100K 3950)

Надградба М3 Хексадецимален Завртки во Одредување Thermistor 100K 3950 Сензор на Температура за Ender 3 V2 Про CR10 и Други 3D Печатач

Rating 
DEN 191.76

Од стока
Во магацинот

М3 завртка за инсталација е Quik и Издржливи, Флексибилни и Долготрајни, подолг животен век.DIY играчи, исто така може да го измените БЛОКОТ со себе.Направи М3 навој дупка во BLCOK, тогаш можете да ја користите оваа thermistor.Пакет : 1piece м3 завртка во thermistor.Thermistor модел : NTC 100 K 3950. ТУКА е фирмверот поставување на : *13 : 100k Hisens 3950 1% до 300°C за hotend "Едноставна" &"Hotend "Сите Во ЕДНО" #define TEMP_SENSOR_0 13. За печатач кој го користи NTC 100 K 3950 thermistor, Тогаш оваа thermistor е приклучокот и употреба.Материјал Тип : 100 K 3950.

Детални спецификации

Додатоци на производи