• Свеж
ZHANGWJ Водоотпорен Ракавици, Течен азот Ракавици Заварувачи Gauntlet Кожа Трн Доказ Пункција Ракавици Градинарство Gauntlet Ракавици Работа за Кожа Течен Азот Водоотпорен Р

ZHANGWJ Водоотпорен Ракавици, Течен азот Ракавици Заварувачи Gauntlet Кожа Трн Доказ Пункција Ракавици Градинарство Gauntlet Ракавици

Rating 
DEN 991.20

Од стока
Во магацинот

Тоа можат да го издржат температури од -200 ° C до -360 ° C во кратко време, обезбедување на ефикасна заштита за вашите раце на ниски температури. ✲❤❤✲ Составен од дише и водоотпорен композитни материјали и ниска температура отпорни памук, тоа има одлична ниска температура отпор, а исто така е водоотпорен и дише.Внатрешниот слој на дланка има висока термичка изолација, која им овозможува на влага да бидат одземени од страна на capillary акција, што ќе ви овозможи да носат топло и удобно。. ✲❤❤✲ Супериорен ниска температура штета заштита, водоотпорен, дише, лесни, меки на допир, висока флексибилност и удобно допир.Ако не сте задоволни со производот, ние ќе го замени тоа за вас или да ви даде целосна наплата.На ракавици опремени и, тоа е лесно да се чувствуваат краевите на прстите,обезбеди голем степен на заштита, додека, исто така, се уште не прави вашите раце се чувствуваат тежок.На ракавици се многу флексибилни и целосно се заштитите од прекини, гребнатини, остар трње, pricks, груби работи и работи за кастрење рози, ракување кактус, кастрење бери, и дава голема контрола врз се што ви треба.✲❤❤✲ Погоден за носење во екстремно ладни средина, погоден за течен азот воздух средина, како што се замрзнување соба, течен азот за пополнување станица, ладно чување и други ниска температура места.

Детални спецификации

Додатоци на производи