• Свеж
DNJ EV3138 Издувен Вентил за 2002-2006 / Buick, Chevrolet, GMC, Hummer, Isuzu, Oldsmobile/Кањон, Колорадо, Пратеник, H3, i-280, i-350, Рение, Пионер/ 2.8 L, 3.5 L, 4.2 L / DOHC/ВИН 8, VIN S

DNJ EV3138 Издувен Вентил за 2002-2006 / Buick, Chevrolet, GMC, Hummer, Isuzu, Oldsmobile/Кањон, Колорадо, Пратеник, H3, i-280, i-350,

Rating 
DEN 430.08

Од стока
Во магацинот

ОВА Е СОСЕМА НОВО : DNJ® Издувен Вентил.ОДГОВАРА : 02-06 Chevrolet, GMC, Isuzu За 2,8 L-4.2 L L5, L4, L6 DOHC Природно Aspirated -.FITMENT БЕЛЕШКИ : Нитрид Обложени, 3 Каналите, 30.5 mm Главата Кол., 5.95 mm Матични Кол., 107.8 mm О. А. Л., Издувни гасови, LK5, Нитрид Обложени, LL8, 107.8 mm О. А. DNJ Мотор Компоненти е целосна линија на услуги на Домашни & Јапонски мотор делови за автомобили и камиони.Ние внимателно одбрани DNJ Мотор Компоненти како единствена услуги.DNJ има 30+ години досие за квалитет, искуство и доверба.Тоа го прави смисла за нас за да го носат бренд кој ќе ни помогне да заработите лојалноста на клиентите и на долг рок.Дел # : EV3138 Состојба : Нова Гаранција Тип : 1 година или 12,000-миле DNJ® ограничена гаранција Ова е сосема нов DNJ® Издувен Вентил одговара : 02-06 Chevrolet, GMC, Isuzu За 2,8 L-4.2 L L5, L4, L6 DOHC Природно Aspirated Fitment Белешки : Нитрид Обложени, 3 Каналите, 30.5 mm Главата Кол., 5.95 mm Матични Кол., 107.8 mm О. А. Л., Издувни гасови, LK5, Нитрид Обложени, LL8, 107.8 mm O. На Моторот Ознака : - Осветленост Дел # : : V4351, V1999, 1999 Сите DNJ® Делови носат ограничен 12-месечен или 12,000-миле гаранција која се јавува прв.Оваа гаранција е ограничена на замена на неисправни производи само.

Детални спецификации

Додатоци на производи