• Свеж
BRIKSMAX Led Осветлување Комплет за Elf Клуб Куќа - Компатибилен со Лего 10275 Градежни Блокови Модел - Не се Вклучуваат На Лего Сет(Remote-Контрола Верзија)

BRIKSMAX Led Осветлување Комплет за Elf Клуб Куќа - Компатибилен со Лего 10275 Градежни Блокови Модел - Не се Вклучуваат На Лего

Rating 
DEN 1391.76

Од стока
Во магацинот

Совети: се Подготви моќ банка, батерија кутија или USB глава што не се полни однапред, Кога ќе светне вашиот Елф Клуб Куќа во собата, треба да се тестира производот да се види ако се работи правилно, и напојување треба да биде помалку од 5v за да се избегне горење.Моќта доаѓа од батерии или USB.Пакетот содржи точка светла, проширување одбори, поврзување на кабли, батерија носител(батерии не се вклучени), лепило плоштади и настава.Нејзините ништо помалку од спектакуларен.Не електроника знаења потребни!.Тоа навистина додава огромна подобрување на вашиот Елф Клуб Куќа модел.Ве молиме имајте во предвид дека само LED светло сет. 7 x Поврзување Кабли; 1 x Reciever Одбор; 1 x Лепило Светлина во дресот на Топло Бела.Инструкциите се едноставни и треба да се внимава при ракување жици, иако како што тие се вид на кревка. 1 x CR2025 Далечински Управувач; 1 x Звук Функционира Далечинскиот Управувач.Балон заврши во кутија заштитува чувствителните компоненти од штета за време на испорака.Кога прекинувачот е вклучен, моделот ќе се емитуваат убава и шармантна осветлување, кој е толку кул.Wow!Брилијантен изгледа од надвор.Сите Led диоди имаат униформа светлина шема и конектори за кабелот за вклопуваат заедно убаво.Сите ЛЕГО поставува покажа во слики и видео клипови не се вклучени.Доаѓа со боја инструкции за инсталација, а упатството за корисникот и некоја услуга картичка, кој постепено ви помогне да инсталирате светлина комплет лесно.

Детални спецификации

Додатоци на производи