• Свеж
Medicsteel Три Вилица Aderer Ортодонтски Клешти Јамка Формирање Троен Клун Стоматолошки Машина Жица Свиткување Три Prong Tweed Нерѓосувачки Челик Хируршки Лабораторија Инстр?

Medicsteel Три Вилица Aderer Ортодонтски Клешти Јамка Формирање Троен Клун Стоматолошки Машина Жица Свиткување Три Prong Tweed Нерѓосувачки

Rating 
DEN 143.76

Од стока
Во магацинот

Големина на plier 5 инчен (12.Карактеристики на производот -отпорност на Корозија и сила -целосно autoclavable. -Висок Степен на Прецизност и Флексибилност -Премиум Квалитет, од Нерѓосувачки Челик со Супериорен Изработка.Мазна акција во вашата рака.Лесно инструмент грижа - сите стандардни стерилизација процедури се применуваат.Процес е завршен со користење на електро полски и passivation.ПРОИЗВЕДЕНИ ОД НАЈВИСОКА ОЦЕНКА МАТЕРИЈАЛИ.Производ Димензии : 18 " x 7.Прецизноста совети се внимателно beveled да се создаде екстремни точноста на прилагодувањето.ХИРУРШКО ОДДЕЛЕНИЕ ОД НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК.6 g About нас : Medic Steel, беше основан за да се обезбеди стоматолошки и хируршки индустрија со инструменти направени од супериорен хируршки одделение од нерѓосувачки челик и титаниум.Квалитетот медицински одделение материјалот нуди оптимална ефикасност и долговечност.

Детални спецификации

Додатоци на производи