• Свеж
KENOBEE 20 Летало Слетување Рампа, Брзо Пати Двострано Водоотпорен 50CM Преносни Helipad за DJI Mavic Воздух 2, Воздух 2S, Mavic Мини 2, Mavic 2 Pro/Зум, DJI FPV, Летало Додатоци, Портокал/Сива

KENOBEE 20 Летало Слетување Рампа, Брзо Пати Двострано Водоотпорен 50CM Преносни Helipad за DJI Mavic Воздух 2, Воздух 2S, Mavic

Rating 
DEN 431.76

Од стока
Во магацинот

Универзална Летало Слетување Рампа : Дизајнирани и тестирани за да се обезбеди најдобри полетување и слетување на површината во која било средина за РК беспилотни летала, РК хеликоптери, DJI Mavic Мини 2, Mavic Воздух 2, Mavic 2 Pro/Зум, DJI Воздух 2 S, Фантомски Серија, Antel Роботски, итн.Премиум Водоотпорен Материјал : Направен од високо-квалитет водоотпорен СТП ПВЦ материјал со лесна и дамка-отпорни.Се создаде чиста и рамна површина за непречено полетување и слетување на вашиот РК беспилотни летала во било сцени.Функционална & Преносни : 20-инчен x 20-инчни (50x50cm) големина, лесно да се свитка ви овозможува да го донесе насекаде.Помогнат на вашиот летало најде дом позиција полесно додека заштита против камења, прав, нечистотија, или други остатоци од оштетување на вашиот летало и ножеви.Генијалност Дизајн : двострано 2 боја дизајн (портокал&сива) со истакнување на слетување локација ви помага позиција на вашата летало брзо.Мора треба летало додаток кој ефикасно ја спречува испакнатини и можни судири за сите летало корисници.Она што Ќе Добиете за : 1 x Летало Слетување Рампа.Убав подарок за Летало лет ентузијаст.

Детални спецификации

Додатоци на производи