• Свеж
Metrol Ултра-Мали Прецизност на Позиционирање Прекинувач со Cabtyre Кабел, М5 Навој, КООРДИНАТОР Тип, IP67, PTP5M1CB

Metrol Ултра-Мали Прецизност на Позиционирање Прекинувач со Cabtyre Кабел, М5 Навој, КООРДИНАТОР Тип, IP67, PTP5M1CB

Rating 
DEN 2167.20

Од стока
Во магацинот

1µm повторливост остварува висока прецизност на позиционирање и потекло откривање.Вашиот машини може да биде намален од директна инсталација во ограничени простори.Прецизност механичка структура не се предизвика движење диференцијални за разлика од snap акција структурни прекинувачи.Направен во Јапонија.Metrol Прекинувачи беа ко-измислен со ТОЈОТА како прецизност прекинувачи кои може да stably излез ултра-прецизност на позиционирање сигнали, дури и под тешки услови за работа како автомобилската производство линии.Тие биле постојано се донесени во различни индустрии/индустриски машини како што се : - Phlx преработувачката индустрија - Автомобилство преработувачката индустрија - Мувла индустрија - CNC машина алатки - Медицински машини.

Детални спецификации

Додатоци на производи