• Свеж
Тропска Палма Остава Микрофибер Косата со Крпа за Жените Анти Frizz Супер Абсорбента Брзо Сушење на Косата со Крпа и Завиткајте за Кадрава Коса Жените Влажна Коса Дец

Тропска Палма Остава Микрофибер Косата со Крпа за Жените Анти Frizz Супер Абсорбента Брзо Сушење на Косата со Крпа и Завиткајте за

Rating 
DEN 215.76

Од стока
Во магацинот

45 инчен Материјал : 100% полиестер (корални руно ткаенина) Моден Дизајн : Тока Дизајн + Ивица Дизајн + Еден Двострано Печатење * Големина Одговара на Сите Една големина одговара на жени, мажи, возрасните, а децата од сите стилови на косата и косата видови, исполнување на потребите на сите членови на вашето семејство.На тока дизајн го прави едноставен и лесен за користење, само висат на копчето, тоа природно ќе се прилагоди според вашата коса волумен, и тоа ќе биде цврсто фиксирани на главата, и не ќе падне лесно.Таа има добра пропустливост на воздух. ~【Трајни & Не е Лесно да се Падне】 : Нашата коса turban крпа со ивица дизајн, тоа ќе не е лесно да попуштат, да носат или да се деформира, дури и ако се користи и изми ден по ден.И тоа е многу лесен, па така нема да има тешки чувство на вашиот врат.~【Големина Одговара на Сите】 : косата turban крпа големина е 24. * Повеќекратна употреба, Тоа е многу погоден за секојдневна сува коса и нега на коса, исто така, одговара за кога ќе се нега на кожата, лицето чистење, јога, работа, спорт и други затворен активности.Тоа е многу лесен, така што не ќе се чувствуваат силно чувство.Можете да направите копија или прават други работи додека се чека за вашата коса да се исуши, заштедувајќи ви време.Без разлика на тоа каков вид на коса стил, нашата коса turban крпа може да ги задоволи вашите потреби.

Детални спецификации

Size:
24.4 x 9.45 inch :
Material:
100% polyester (coral fleece fabric) :
Fashion Design:
Buckle Design + Edging Design + Single-Sided Printing :
* Size Fit All :
One size fit women, men, adults, and children of all hair styles and hair types, meeting the needs of all your family members. :
* Super Soft & Quick-Drying :
Coral fleece fabric makes it super soft to the touch, and it is highly absorbent, which can quickly dry hair. :
* Breathable & Lightweight :
hair turban towel has good air permeability, will not make the scalp and hair feel tight. And it's very lightweight, so there will be no heavy feeling on your neck. :
* Unique Buckle Design :
The hair turban towel with buckle design, easy to use, and it will naturally adjust according to your hair volume, better fixed on your head, and will not fall off easily. :
* Edging Design :
hair turban towel with edging design, so that the hair dryer cap will not be easily worn, cracked and deformed even in continuous use and washing. :
* Save Time :
Just wrap your hair with hair turban towel, and you can do makeup or other things while waiting for your hair to dry, saving you time. :
* Multiple Uses :
It is very suitable for daily dry hair and hair care, also fit for when you are skin care, facial cleansing, yoga, work, sports and other indoor activities. :
* Ideal Gift :
Give the hair turban towel to your family, friends, mother, girlfriend, you can help them take care for their hair, and they have healthy and beautiful hair. :

Додатоци на производи