• Свеж
MeterTo Посочи Дигитални Caliper 0-100mm со Посочи Мали Остри Вилица 30мм Точност ±0.04 mm Резолуција 0.01 mm mm/inch за Тесен Простор Мерење

MeterTo Посочи Дигитални Caliper 0-100mm со Посочи Мали Остри Вилица 30мм Точност ±0.04 mm Резолуција 0.01 mm mm/inch за Тесен Простор

Rating 
DEN 3480.00

Од стока
Во магацинот

L : 170mm; a : 30мм; b : 17mm; c : 12mm; d : 13mm;.Тесниот посочи вилици се користи за мали вдлабнатини мерења;.Нула-поставување на било која позиција, погодно за релативни и апсолутни мерења конверзија;.mm/inch конверзија во било која позиција.Meter To Meter To главно нуди инструменти и алатки.Ве молиме потврдете го производот е понуден од страна на нашите продавница Meter To при купување, инаку не можеме да се обезбеди квалитет и по-продажба на услуги.Вовед Дигитални дебеломер Мерачи се широко spreaded мерење алатки во обработка и инспекција.Тие се користи за да се измери extemal, intemal димензии, длабочина, чекори, итн.Мерење лице е земјата и lapped со висок заврши.Дигиталниот caliper е ласерски-означена.На дипломирањето е прецизен и јасен.Лицето на скалата е сатен хром слој, рѓа-бесплатен, совршен надвор изглед, лесно читање.На телото на caliper се два водичи спречување на скала лице од носат.ЗАБЕЛЕШКА Ако caliper ќе потреби не е во листата, pls ни e-mail за детали.

Детални спецификации

Додатоци на производи